Bemutatkozás

Az Iskola a Centre for Playback Theatre leányiskolája, s egyben a világ különböző pontjain lévő 9 másik leányiskola partnere is.

Képzései a Centre által megajánlott képzési rendhez illeszkednek, s ezzel átjárhatóságot is lehetővé tesz e nemzetközi hálózat iskoláinak más képzéseihez.

Több szinten kínál kurzusokat, melyekből egyénre szabott tanrend állítható össze.

Az elvégzett képzéseket kétnyelvű (magyar-angol) tanúsítvány hitelesíti. A tanúsítvánnyal a nemzetközi hálózatban a tanulók a kezdő szinttől a vezető és tréneri szintig beilleszthetik saját megszerzett tudásukat, s végezhetnek újabb képzéseket a saját szintjüknek és érdeklődésüknek megfelelően.

Az iskola folyamatosan és rendszeresen tart képzéseket:

• hetente playback-színházi kóstolókat,
  • havonta a hosszú távú (120/170 órás) képzés aktuális alkalmát,
  • negyedévente alapképzést,
  • félévente tábort,
  • valamint alkalmanként speciális fókuszú képzéseket

Képzéseink további állandó jellemzői:

• felelősség  – a történeteinkért érzett felelősség, akár meséljük, akár visszajátsszuk, akár hallgatjuk azt
  • örömteliség  – ahogy együtt játszunk, ahogy meghallgatnak, ahogy a történet színházzá alakul
  • lehetőség  –  hogy rátekintsünk az életünk egy általunk kiemelt részére

Az iskolai képzésekkel célunk a playback-színház társadalmi hasznosságának, azaz a boldogságnak kutatása, megélése és átadása.

Képzéseink komplexek. Kapcsolatba kerülünk a testünkkel, hangunkkal, játékainkkal, mesélésünkkel, a kreatív térrel.

Playback-színházat tanítunk és tanulunk. S így a képzések folyamatai is a kölcsönösségen és együttműködésen alapulnak.

A képzéseinket magyarul, angolul, oroszul, franciául, németül valamint más közép-európai nyelveken is tudjuk biztosítani.